Nie Tylko Mama

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-03-22 19:40:32

Majka

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-02-25
Posty: 80

Dieta lekkostrawna

Właśnie wyszliśmy ze szpitala, Piotruś złapał rotawirusa. Macie jakieś przepisy na dania lekkostrawne dla wybrednego dziecka? kompletnie nie mam na niego pomysłu, a martwię się, żeby mu nie podrażnieć układu pokarmowego, żeby nawrotu nie było, bo już jeden był (na szczęście jeszcze w szpitalu bliśmy)


http://s8.suwaczek.com/200906231778.png

Offline

 

#2 2012-03-22 20:42:07

aniafina

rozglądam się

Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 23

Re: Dieta lekkostrawna

Przepisu nie mam ale zdrówka dla Piotrusia życzę

Offline

 

#3 2012-03-23 11:22:24

Sandy40

Moderator

Zarejestrowany: 2012-02-25
Posty: 47

Re: Dieta lekkostrawna

W diecie lekkostrawnej wybieraj: pieczywo jasne, ale czerstwe, sucharki, drobne kasze, ryż, drobne makarony. Jogurt, maślanka, mleko zsiadłe. Jajka gotowane na miękko, w koszulkach, sadzone, omlety, chude mięso (w małej ilości), ryby (dorsz, leszcz, sola, szczupak, sandacz). Masło, oleje roślinne, oliwa. Gotowane warzywa: marchewka, buraki, dynia, kabaczek, młode: groszek i fasolka szparagowa i surowe: cykoria, sałata, pomidory bez skórki, starta marchewka z jabłkiem. Dojrzałe owoce bez skórki i pestek: jabłka, truskawki, brzoskwinie, pomarańcze, banany. Miód i dżemy bez pestek. Kisiele i kompoty owocowe. Sól, cukier, sok z cytryny, koperek, kminek, cynamon, słaba herbata, rozcieńczone soki owocowe i warzywne, niegazowana woda mineralna.

W diecie lekkostrawnej unikaj: produktów sprzyjających wzdęciom: kapusta, kalafior, brukselka, groch, soja, soczewica, grzyby, czosnek cebula, pełnoziarniste pieczywo, grube kasze, napoje gazowane,Przykładowy jadłospis diety lekkostrawnej na cały dzień

Dieta lekkostrawna - Śniadanie:
* bułka pszenna czerstwa z łyżeczką masła
* jajko na miękko
* miseczka musu z jabłka
* kawa zbożowa

Dieta lekkostrawna - II śniadanie:
* 2–3 sucharki ze słodkiej bułki
* szklanka soku marchewkowego

Dieta lekkostrawna - Obiad:
* zupa jarzynowa przecierana
* ziemniaki purée
* 2 pulpety z mięsa drobiowego
* gotowana marchewka, szklanka soku pomidorowego

Dieta lekkostrawna - Podwieczorek:
* szklanka kompotu z jabłek
* 2–3 herbatniki

Offline

 

#4 2015-03-03 13:52:35

emilly

rozglądam się

Zarejestrowany: 2015-01-26
Posty: 16

Re: Dieta lekkostrawna

Mmm ja uwielbiamy ryby, szczególnie sumy. Mąż specjalnie jeździ je dla mnie łowić Gdyby ktoś też chciał spróbować to tu są opisane skuteczne metody połowu http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,sprzet … suma,11895

Offline

 

#5 2023-11-20 19:52:23

elzaa

rozglądam się

Zarejestrowany: 2023-11-16
Posty: 27

Re: Dieta lekkostrawna

No super, super... Ale jest  coś jeszcze o co trzeba  zadbać,  a  dokładnie to chodzi mi  o nawodnienie prawidłowe organizmu. I  w  tym  wypadku na pewno warto byłoby pójść  w  kierunku firmy  https://ideau.pl - która oferuje  krystalicznie czystą, naturalną  wodę alkaiczną o bardzo wartościowych właściowościach.

Offline

 
.box {background:none !important;}

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs